Twórcy „Steampunkera” zapowiedzieli nową grę na iOS oraz Androida. Jak zugeruje tytuł i dorobek twórców, gra powinna nas zainteresować.

„Steamville” to nowa polska gra w klimatach steampunkowych. Od dziś autorzy pokazują w USA demo, a pod koniec roku gra powinna być skończona.

Zapowiedziany przez studio Telehorse tytuł ma być połączeniem gry logicznej i przygodowej. Akcja rozgrywa się w tym samym świecie co poprzednie dokonanie zespołu, ciepło przyjęty „Steampunker”. W nowej grze powraca znany nam Vincent, który w tytułowym miasteczki zmierzy się ze złymi robotami z kosmosu. Jego jedyną bronią będą elektryczne bomby, które jedynie ogłuszają przeciwników, pozwalając na ucieczkę i zwabienie wrogów w śmiertelne pułapki.

Telehorse zapowiada powrót do stylistyki poprzednika, w bardziej zaawansowanej, trójwymiarowej oprawie graficznej oraz ścieżkę dźwiękową napisaną przez grupę Silver Rocket, którą polscy fani steampunka powinni pamiętać z doskonałego albumu poświęconego Nikoli Tesli.

Autorzy pracują nad wersją na urządzenia z iOS, ale w planach jest także udostępnienie jej na Androida. Wciąż trwają także prace nad przeniesieniem klasycznego „Steampunkera” na PC.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun gry.

Więcej informacji: Telehorse