Dzisiaj dla odmiany zamiast tekstów zapraszam was do oceny moich nieśmiałych prób z grafiką.  Oto moje debiutanckie dzieło, zatytułowane ambitnie… „Steampunk Robot”.

Zobacz grafikę w pełnej rozdzielczości na DeviantArt.

No dobra, pierwszy pomysł brzmiał „Standoff in Steampolis”, ale po krótkiej refleksji doszedłem do wniosku, że jest jednocześnie banalny i pretensjonalny, więc zdecydowałem się na tylko banalny.

Scenę zainspirował odrobinę lektura „Marszu automatonów” („Affinity Bridge) George’a Manna. Nie jest to ilustracja do tej książki, po prostu po odłożeniu jej na półkę takie coś mi przyszło do głowy.

Robot jest autorskim dziełem. Podobnie uwiecznieni na zdjęciu panowie. Budynki podkradłem z zasobów Wikimedia Commons. Jak widać anonimowa steampunkowa metropolia łączy najlepsze architektoniczne cechy różnych miast z całego świata ;).

Jak na początki przygody z grafiką komputerową chyba nie poszło źle. Jeżeli spodobało się wam zapraszam na świeżo założone konto na DeviantArcie, gdzie postaram się publikować nowe prace, kiedy tylko starczy na to czasu i natchnienia.