John Carter powraca na Barsoom. Do amerykańskich księgarni trafiła nowa antologia „Under The Moons of Mars”. Magazyn „Wired” udostępnił jedno z opowiadań w formie słuchowiska do ściągnięcia za darmo. Link poniżej.

„Under The Moons of Mars” to antologia pod redakcją Johna Josepha Adamsa przedstawiająca opowiadania inspirowane klasyką Edgara Rice’a Burroughsa. Jedno z nich, napisane przez Joe R. Lansdale’a – „The Metal Men of Mars” – możecie ściągnąć ze strony magazynu „Wirded” zupełnie za darmo, w formie słuchowiska.

Burroughs rozpoczą serię o Barsoom w 1912 roku. W pierwszym tomie cyklu, „Księżniczce Marsa” John Carter walczący w randze kapitana kawalerii po stronie Południa w amerykańskiej Wojnie Domowej, po zakończeniu wojny wyrusza wraz z przyjacielem na poszukiwanie złota. W trakcie tych poszukiwań w bliżej niewyjaśnianych okolicznościach zostaje przeniesiony na Marsa. Dzięki mniejszej grawitacji Marsa zyskuje przewagę nad tubylcami, którzy mają rzadsze kości i mięśnie dostosowane do grawitacji Marsa. Te atuty pozwalają mu uniknąć śmierci z rąk tubylców – Tharków (zielonych olbrzymów o sześciu kończynach). W trakcie okazuje się jednak, że na Marsie żyje więcej ras rozumnych – w tym bardziej humanoidalne. John Carter zakochawszy się w księżniczce jednej z tych ras, wyrusza na jej ratunek.

W grudniu 2009 roku odbyła się premiera filmu Księżniczka Marsa nakręconego i wydanego na podstawie powieści przez The Asylum. Film ukazał się bezpośrednio na DVD. W marcu 2012 roku odbyła się premiera filmu John Carter, którego podstawą do napisania scenariusza były utwory Księżniczka Marsa oraz John Carter of Mars z 1964 roku. [Za Wiki]