Steampunkowe krasnoludy. Dokładnie tak zapowiadany jest film „Dwarves of Demrel”. Autorzy za bardzo nie zdradzają co w filmie znajdzie się poza steampunkiem i krasnoludami. Nie wiadomo też czy więcej będzie steampunku czy krasnoludów. Tak czy inaczej czekam na premierę w napięciu. W końcu jak często powstają filmy o steampunkowych krasnoludach?

Może jestem trochę zbyt złośliwy, bo pomimo tego, że etykietkę „steampunk” wyraźnie doklejono na siłę, to projekt wygląda imponująco. Z drugiej strony, steampunk i krasnale to wcale nie są wobec siebie obce klimaty. Żeby daleko nie szukać, takie połączenie sprawdziło się w rodzimym Wolsungu i zdaje się, że parowo-technologiczne zapędy brodacze mają w świecie WarCrafta. Przy okazji dodam, że ze wszystkich ras fantasy ta była mi zawsze najbliższa. Chociażby za to przyznaje temu projektowi dodatkowy punkt zaufania.

Krasnoludy na niby, kopalnia na serio

Film tworzony jest przez nowojorską ekipę, a za plenery robi autentyczna kopalnia w Michigan. Część budżetu (ponad 50 tys. USD) zebrano podczas udanej kampanii na Kickstarterze. Autorzy zapowiadają film jako steampunkową przygodę fantasy, opowiadającą o losach krasnalich górników uwięzionych w zawalonej kopalni. Poza desperacją, głodem i problemami z higieną, zmierzyć będą się musieli także z tajemniczą, potężną istotą żyjącą pod ziemią od niepamiętnych czasów.

Będzie, kiedy będzie

Krótko mówiąc, brzmi to dokładnie tak jak przez całe życie wyobrażałem sobie film o krasnoludach. A ponieważ dotąd nikt na poważnie nie podjął tego tematu, nie mam zamiaru żalić się o sztampową fabułę.

A właśnie, wszystkie krasnoludy noszą gogle! To chyba najlepsza rekomendacja. Zatem zaciśnijmy wszyscy kciuki i życzmy twórcom powodzenia.

Zgodnie z ideą przyświecającą wszystkim niezależnym filmowcom, datę premiery ustalono na najbliższy możliwy termin, po tym, kiedy film zostanie ukończony. Są spore szanse, że dojdzie do tego jeszcze w tym roku.

Postępy śledzić można na stronach projektu:
Facebook | Twitter | Kickstarter