Wszystko wskazuje na to, że niedługo zobaczymy na ekranie kolejną wariację na temat klasycznej powieści Brama Stokera, w której akcja będzie toczyć się wokół… kulisów powstania książkowego „Draculi”.

Powinniście kojarzyć nazwisko Dacre Stokera. To potomek słynnego pisarza, ale bardziej taka piąta woda po kisielu, niż autentyczny spadkobierca. Niezależnie od tego młody pan Stoker kilka lat temu postanowił w dość kuriozalny sposób przedstawić dalsze losy bohaterów „Draculi”. O efektach pisaliśmy tutaj. Okazuje się, że powieść „Dracula Nieumarły” nie wyczerpała jego ambicji i obecnie Paramount Pictures pracuje nad filmowym wstępem do książki Stokera (tego dziewiętnastowiecznego).

Powstający obraz zatytułowany po prostu „Dracul” (SIC!) obowie o wydarzeniach, które doprowadził do powstania książki (przypomnijmy, że również w „Nieumarłym” Dacre dość topornie zastosował chwyt z literacką wersją wydarzeń). Bohaterem będzie młody Bram Stoker, który w 1868 roku styka się z wcielonym złem.

Daty premiery jeszcze nie ustalono. Wybrano za to reżysera, którym być ma Andy Maschietti (autor tegorocznego „To” według prozy Kinga).