Indiana Jones powrócił w animowanym fanfilmie „The Adventures of Indiana Jones”. Niestety spektakularne zapowiedzi o powstającej od pięciu lat animacji nie przełożyły się na równie widowiskowy materiał.

Kilka tygodni temu informowałem was o zbliżającej się premierze animowanego fanowskiego filmu na podstawie przygód Indiany Jonesa. Teraz obraz trafił do internetu i możemy na własne oczy przekonać się o co tyle hałasu. Niestety – o nic.

Patrick Schenmaker  już jakiś czas temu zaprezentował świetne grafiki inspirowane kultową serią. Ilustrator miał już zresztą okazję dobrze zapoznać się z oficjalną serią. Przed „Królestwem…” Lucasfilm zatrudnił go do zrobienia stylizowanego plakatu filmu. Nad filmem pracował przez pięć lat – to rozbudzało wyobraźnię i dawało nadzieję, że zobaczymy emocjonujące widowisko zrodzone z pasji.

Co dostaliśmy? OK, sprawiedliwie muszę napisać, że jak na pracę fana, robioną po godzinach jest to rzecz świetna. Problem w tym, że filmik trwa zaledwie… minutę i 40 sekund. Zgadza się. Gdyby „The Adventures of Indiana Jones” pojawiło się z zaskoczenia, byłaby to genialna niespodzianka. W tej sytuacji jest to po prostu bardzo wysokiej jakości rozczarowanie.

Na kolejną odsłonę przygód słynnego archeologa będziemy musieli jeszcze poczekać. Niektórzy marzyli o tym, aby w rolę młodego awanturnika wcielił się Chris Pratt, ale wszystko wskazuje na to, że do akcji wróci sam Harrison Ford.

Ostatnia próba zmierzenia się z legendą zaowocowała chłodno przyjętym „Królestwem kryształowej czaszki”. Czy tym razem będzie lepiej? Czas pokaże. Do tego momentu niezawodni pozostają fani, którzy konsekwentnie wypełniają kulturową lukę. Dobrym przykładem jest fanfilm „Relic of Gotham”, w którym Indy spotyka… Batmana.